Biznes plan na życie

waking-up-latePobudka. Już wrzesień. Okres wakacji mamy już za nami. Najwyższa pora zakasać rękawy i wziąć się do realizacji naszych marzeń. Chciałabym Wam zaproponować sposób na stworzenie biznes planu na życie. Jeśli ktoś z Was się oburzy, że przecież życie to nie biznes, już wyjaśniam. Zakładanie własnego biznesu wymaga pewnych wkładów, przemyślanych kroków i szeregu inwestycji. Tak samo jest z życiem. Czy jest coś ważniejszego i godnego wszelkich „inwestycji” niż nasze własne życie?
Jeśli po raz kolejny zastanawiasz, co zrobić ze swoim życiem, którą drogą pójść i jak się realizować, zapraszam do zapoznania się ze sposobami na stworzenie biznes planu na życie.
5 kroków biznes planu na życie:
smart_goals1. Znajdź cel.
Zastanów się, co kochasz robić, co sprawia Ci przyjemność i pochłania Cię bez reszty, w czym jesteś dobra. Jak znajdziesz taką rzecz, pomyśl, jak możesz przeobrazić swoją pasję w realne zajęcie. Mówiąc inaczej, jak możesz realizować to, co daje Ci radość każdego dnia.
Załóżmy, że uwielbiasz robić biżuterię i chcesz włączyć tę pasję w codzienne życie. Jednym ze sposobów na realizację tej pasji jest założenie własnej firmy.
happiness woman2. Zobacz to.
Jak już wiesz, co chcesz robić, zobacz to w swoim umyśle. Stwórz obraz, jaki chciałabyś oglądać każdego dnia.
W jakim miejscu się znajdujesz?
Jakimi przedmiotami jesteś otoczona?
Jakie zapachy docierają?
Jakie emocje pojawiają się w ciele?
Zobacz wszystkie rzeczy, jakie przychodzą Ci na myśl o prowadzeniu firmy sprzedającej biżuterię (od aktu tworzenia do momentu otrzymania wiadomości od klientów).

Jeśli stworzony obraz sprawia, że rozpiera Cię energia i masz 100% pewności, że właśnie to chcesz robić w swoim życiu, przejdźmy do kolejnego punktu.

packing3. Spakuj się.
Metafora plecaka dobrze oddaje tę część planu. Plecak to nasze doświadczenia i umiejętności, która mamy zawsze przy sobie. Nasze mocne i słabe strony. Zastanów się, w czym jesteś dobra, nad czym powinnaś jeszcze popracować.
Często w naszym plecaku znajdują się rzeczy, które utrudniają dalszą wędrówkę, droga jest długa, a ciężar plecaka odbiera nam siły. Pomyśl o rzeczach, które warto z niego usunąć (to mogą być pesymistyczne myśli, pożeracze czasu lub inne obciążenia). Kiedy spakujemy nasz plecak i ruszymy w drogę, może się zdarzyć, że w trakcie wędrówki natrafimy na różnego rodzaju niedogodności- zamknięta droga, objazdy, korek, czyli tzw. trudności. Wypisz, jakie trudności mogą się pojawić i pomyśl nad sposobami radzenia sobie z nimi.

making-a-plan4. Stwórz plan.
Kiedy już wiemy, co zabieramy ze sobą, na co mamy uważać i nad czym pracować, przechodzimy do stworzenia PLANU. Wypisujemy wszystkie, nawet bardzo małe, kroki jakie będą nam potrzebne, żeby osiągnąć nasz cel. Wyznacz granice czasowe na wykonanie każdego z kroków.
footstep5. Step by step.
Krok po kroku realizuj swoje założenia. Mierz postępy, nagradzaj się i motywuj do dalszej drogi.
imagesCA94V9RF6. Celebracja.
Gratuluję! Pora na świętowanie Twojego sukcesu. Jak go uczcisz?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s